System dociepleń oparty na styropianie

Czym się wyróżnia docieplenie styropianem? Na pewno tym, że jest to szybki, ekonomiczny, a przy tym łatwy w wykonaniu sposób na ocieplenie domów i budynków. System ociepleń styropianem dedykowany jest budowom o lekkiej konstrukcji oraz przydatny jest wszędzie tam, gdzie konieczne jest użycie zapraw tynkarskich (silikaty, silikony i akryle).

warstwy izolacyjneProdukty termoizolacyjne bazujące na styropianie stosowane są na zewnętrznych ścianach budynku jako systemy ociepleń (dociepleń). Ich montaż polega na doklejeniu czy dołożeniu warstwy płyty styropianowej do istniejącej już warstwy i w ten sposób tworzona jest dodatkowa warstwa termoizolacyjna. Konieczne jest także użycie zaprawy klejącej oraz siatki szklanej, ponieważ zabezpiecza to przed obciążaniem płyty oraz chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, które wpływają na trwałość systemu na styropianie.

Same płyty ze styropianiu mocowane są za pomocą zaprawy klejącej, można również użyć kołków, jeśli jest taka potrzeba. Już sam sposób montażu powinnien być uwzględniony w projekcie technicznym, ponieważ zastosowanie kołków może wpłynąć na całą konstrukcję.

System ociepleń oparty na styropianie to genialny sposób na poprawienie izolacji termicznej domostwa czy budynku. Wpływa na pewno na sporą oszczędność wykorzystywanej energii, a jednocześnie zwiększa parametry cieplne – w lato konstrukcja nie przepuszcza ciepła, a w zimę – nie wpuszcza chłodu.

Warto wiedzieć, że styropian jest najczęściej wybieranym materiałem termoizolacyjnym, ponieważ jest lekki i dobrze się go obrabia. Poza tym jest materiałem tańszym niż wełna mineralna, chociaż różni się od niej parametrami.

You may also like...